Aktualności

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego w ZSCKR w Jabłoniu

Październik to miesiąc, w którym wiele instytucji porusza temat zdrowia psychicznego.
W  związku z obchodzonym Światowym Dniem Zdrowia Psychicznego także w naszej szkole przygotowano gazetkę ścienną oraz przeprowadzono zajęcia o charakterze profilaktycznym.

Dodatkowo zorganizowano Olimpiadę Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym, w której uczestnicy mogli zdobyć cenne nagrody rzeczowe. W Parczewie na etapie powiatowym naszą szkołę reprezentowały: Aleksandra Groszek, Wiktoria Bobruk oraz Patrycja Jarmosiewicz, która uzyskując trzecią lokatę przeszła do etapu regionalnego organizowanego we Włodawie.

Głównym celem olimpiady było poszerzenie wiedzy i wzrost świadomości w zakresie zdrowia psychicznego oraz zaakcentowanie konieczności wzmacniania pozytywnego potencjału zdrowotnego w obszarze zdrowia psychicznego.

Anna Gronowska