Aktualności

Próba z „Jaworem”

W ramach innowacji pedagogicznej „Tańczymy, działamy i się rozwijamy” podejmujemy wiele inicjatyw: zapoznajemy się z tradycjami regionu, ćwiczymy tańce ludowe, przygotowujemy konkursy i piknik dla dzieci oraz tworzymy album i grę terenową.

Niektóre z naszych działań prowadzone są wspólnie z partnerami. 30 maja mieliśmy takie właśnie zajęcia wyjazdowe. Najpierw w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Hołownie pani Grażyna Łańcucka opowiadała nam o regułach i zasadach tworzenia gier terenowych, a następnie wzięliśmy udział w próbach 3 grup zespołu pieśni i tańca „Jawor” Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Nie odważyliśmy się jednak zatańczyć z profesjonalistami – nawet zajęcia w początkującej, czwartej grupie to dla nas trochę za wysokie progi. Ale kto wie? Może kiedyś?

Magdalena Sidorczuk