Aktualności

Podsumowanie konkursu matematycznego Sapere Aude 2022

II edycja ogólnopolskiego konkursu  matematycznego „Sapere Aude” zakończyła się w czerwcu 2022 r.  I miejsce zajął  uczeń naszej szkoły Paweł Wasilewski, który obronił tytuł mistrza z roku ubiegłego. Aby zwyciężyć w kategorii klas trzecich pokonał on ponad 300 uczniów z 30 szkół rolniczych prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
W finale konkursu wzięli udział również:
– Aurelia Kiryłowicz  – kl. I PT,
– Ignacy Kiryłowicz – kl.I BT,
– Mariusz Raczyński – kl. I BT,
– Jakub Stolarczuk – kl. II FTM.

Celem konkursu było m.in. doskonalenie umiejętności logicznego i twórczego myślenia, wskazywanie praktycznych zastosowań matematyki w życiu codziennym oraz rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczestników.
W konkursie wzięło udział ponad 600 uczniów ( klasa I – 174, klasa II – 112, klasa III – 321 ) i składał się on z dwóch etapów. Do etapu finałowego zakwalifikowanych było 55  uczestników ( klasa I – 15, klasa II – 17, klasa III – 23 ). Każdy z nich rozwiązywał łącznie po 35 zadań matematyczno-logicznych.  Nagrody dla najlepszych (np. akcesoria rowerowe, zestawy majsterkowicza, vouchery na kursy edukacyjne i puchary) ufundowali: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z prezesem panią Haliną Szymańską,  ZSCKR w Jabłoniu  i  Firma Edukacyjna „ Maturalni.com” .
Uczestnikom dziękujemy, finalistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Nauczyciele matematyki