AktualnościInternatUncategorized

Podsumowanie akcji „Ile waży Święty Mikołaj” 

W dniach od 15 listopada 2023 do 31 stycznia 2024 przeprowadziliśmy w internacie akcję charytatywną „Ile waży Święty Mikołaj?” na rzecz Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Miała ona charakter zbiórki monet o wszystkich nominałach. Wzięło w niej udział 51 wychowanków mieszkających w internacie. Zebrane pieniądze wspierają fundusz przeznaczony na organizację pomocy dla dzieci i młodzieży z trudnych środowisk oraz utrzymanie placówek opiekuńczo-wychowawczych prowadzonych przez Fundację.

Nasz Święty Mikołaj „ ważył„ 27 kilogramów i 820 gramów. Kwota, jaką udało się zebrać to 426 złotych i 29 grosze.   Monety zostały przekazane organizatorom za pośrednictwem Poczty Polskiej, w marcu pojawi się podsumowanie akcji na stronie internetowej https://www.ilewazymikolaj.pl/ .

Zwycięzcami konkursu zostali następujący uczniowie:

I miejsce (ex aequo) – 3,66 kg:

– Stolarczuk Kewin

– Stolarczuk Jakub

– Rykucki Jakub

II miejsce – 1,56 kg:

– Burczaniuk Maciej

III miejsce – 0,58 kg:

– Ostaszewski Filip

Wielkie podziękowania dla każdego ucznia, który przyłączył się do tej inicjatywy.