AktualnościUncategorizedWycieczki

Podstawowe szkolenie ze strzelania dla uczniów naszej szkoły

       W dniu 12.06.2023 r. uczniowie klasy I PT i I RTB odbyli podstawowe szkolenie ze strzelania przy użyciu broni długolufowej i zapoznali się z możliwościami symulatora strzeleckiego w Centrum Szkolenia  Inżynieryjno – Lotniczego w Dęblinie. System szkolno-treningowy  ,,Śnieżnik” to wielostanowiskowe urządzenie do prowadzenia symulowanych strzelań na strzelnicy bojowej. Ćwiczący prowadzili symulowany ogień z broni treningowej z około 8 m od ekranu. Sytuacje treningowe tworzone były na bazie trójwymiarowego komputerowego modelu terenu, a następnie emitowane    z wideo projektorów na wielkoformatowy ekran w postaci płaskiego obrazu. Ćwiczenia na strzelnicy dostarczyły wielu wrażeń i emocji. Uczniowie mieli także możliwość zwiedzenia hangaru, w którym przyszli piloci, nawigatorzy i mechanicy odbywają zajęcia praktyczne. Każdy mógł zasiąść za sterami samolotu bojowego czy śmigłowca używanego w polskiej armii.

       Następnie uczniowie uczestniczyli w wycieczce do Kazimierza Dolnego – miasta artystów. Zwiedzali renesansowy rynek i podziwiali urokliwe kamieniczki, mieli też czas na zakup kazimierskich kogutów i pamiątek.  Zapoznali się              z historią Kazimierskiej Fary uznawanej za prototyp świątyni w stylu renesansu lubelskiego. Spacerując urokliwymi uliczkami Kazimierza wysłuchali legendy Psa Werniksa i pogłaskali na szczęście nos posągowego czworonoga. Pogoda była dla nas niezwykle łaskawa, wszystkim udzielił się specyficzny nastrój tego miejsca i w świetnych humorach uczniowie wrócili do Jabłonia.