AktualnościTechnik OZEUncategorizedWycieczki

Odnawialne źródła energii to już nie przyszłość, a teraźniejszość – Solar Energy Expo

    18 stycznia 2024 roku  grupa 34 ciekawych przeżyć uczniów naszej szkoły udała się  na wycieczkę do Nadarzyna na   Solar Energy Expo – BRANŻOWE TARGI PRZEMYSŁU ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII.

    Czwartkowym rankiem  opuściliśmy Jabłoń, by po kilku godzinach podróży zwiedzać pierwsze stoiska Ptak Warsaw Expo. Solar Energy Expo to pierwsze w Polsce branżowe targi przemysłu odnawialnych źródeł energii tak dogłębnie poświęcone rozwojowi i nowym trendom w branży.

    Wydarzenie zaskoczyło nas ilością  odwiedzających, jak i wieloma firmami świadczącymi usługi OZE. Wśród nich były te odpowiadające za technologie pozyskiwania energii elektrycznej i cieplnej ze źródeł odnawialnych, a także te zajmujące się technologiami solarnymi i pompami ciepła. W tym gronie znalazły się również elektrownie słoneczne, magazyny energii czy dostawcy usług związanych z elektromobilnością i fotowoltaiką. Zobaczyliśmy także zintegrowany sektor odpowiadający za innowacje w tej branży.

    Podczas edukacyjnej części Solar Energy Expo mogliśmy wysłuchać wykładów dotyczących „Polityki energetycznej w zakresie OZE i magazynowania energii Polski na tle wyzwań polityki klimatycznej UE”. Przedmiotem dyskusji był również  stan obecny i trendy w tematyce rynku magazynowania energii.  Była to świetna okazja do rozmów, wymiany doświadczeń i zdobycia nowych kontaktów w branży OZE. Solar Energy Expo stało się wydarzeniem, którego nie można przegapić.

Wróciliśmy do domów zmęczeni ale  z uśmiechem na ustach, bogatsi o nowe doświadczenia i nową wiedzę.

Marta Marecka-Gierej

Zbigniew Milaniuk