Uncategorized

Matematyka kl. 2BT, 2FTP (grupa rozszerzona)

Dzień dobry!

 

Dzisiaj wypada przyjemny temat dla tych, którzy opanowali już równania wielomianowe. Jeśli mielibyście odpowiedzieć na pytanie czym się różni równanie od nierówności? Na pewno usłyszałabym odpowiedzi: znakiem, ale przede wszystkim różni się też rozwiązaniem. Rozwiązaniem równania najczęściej był jakiś konkretny x, zaś w nierównościach rozwiązaniem był przedział do jakiego należał nasz x. Warto przypomnieć sobie zasady rozwiązywania nierówności kwadratowych, bo tak na prawdę to były już pierwsze nierówności wielomianowe jakie przyszło Wam rozwiązywać.  Zapoznajcie się z poniższymi poleceniami i wykonajcie je sumiennie.

07.04  (1h)

Temat: Rozwiązywanie nierówności wielomianowych.

 

1. Uczniowie zapisują w zeszytach temat: Rozwiązywanie nierówności wielomianowych.

2. Uczniowie oglądają film przypominający sposób rozwiązywanie nierówności kwadratowej.

https://www.youtube.com/watch?v=ZmjcXJmJy-c

3. Uczniowie oglądają film dotyczący rozwiązywania nierówności wielomianowych.

https://www.youtube.com/watch?v=FOib22E5NEs

https://www.youtube.com/watch?v=9MZes7Hs8xw

4. Uczniowie zapoznają się z przykładem rozwiązania nierówności wielomianowych i przepisują przykład do zeszytu : https://www.matemaks.pl/metoda-rozwiazywania-nierownosci-wielomianowych.html <- proszę koniecznie pamiętać o narysowaniu wykresu funkcji

5. Uczniowie samodzielnie rozwiązują Ćw. 1 str. 119

Koniecznie proszę obejrzeć filmiki dotyczące nierówności. Nie są one długie, wykonanie całej pracy nie powinno Wam zająć więcej niż 45 minut. Nie odpuszczajcie tego. Przepisanie samego przykładu to za mało by zrozumieć zasadę rozwiązywania nierówności.

 

Dzisiaj w ramach potwierdzenia waszej obecności proszę przesłać mi zdjęcie przepisanego pod tematem przykładu. Jeśli ktoś od razu zrobi Ćw 1, też może się nim podzielić.

Zdjęcia wysyłacie na messengera lub na pocztę: marlena.lotek1@gmail.com

W razie problemów proszę pisać.

 

Życzę zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych.

 

Pozdrawiam,
Marlena Lotek.