Uncategorized

Matematyka 2CB 31.03.2020

31.03.2020 (wtorek)

Temat: Rozwiązywanie równań kwadratowych.

W dalszym ciągu ćwiczymy rozwiązywanie równań kwadratowych. Dla przypomnienia obejrzyjcie przypomnienie: https://szaloneliczby.pl/rozwiazywanie-rownan-kwadratowych/

Bardzo proszę o przypomnienie wzorów na deltę, x1 i x2. W zeszycie przepiszcie sobie przykłady z pięciu pierwszych przykładów z tego materiału i postarajcie się je rozwiązać. Po rozwiązaniu sprawdźcie poprawność rozwiązania.

Potwierdzeniem Waszej aktywności na dzisiejszej lekcji będzie przysłanie na messengera na priv ile wynoszą współczynniki a=.. , b=.., c=.. z pierwszego przykładu. Przesyłacie do mnie tylko te trzy liczby. Na potwierdzenie aktywności czekam do godz.18.00. W godz.8.50-9.35 jestem do dyspozycji czyli udzielam konsultacji tym którym „nie idą” przykłady. Można pisać na messengera, wysyłać zdjęcia albo skorzystać z połączenia wideo.

Powodzenia I.Sokołowska