Uncategorized

Język angielski-2PT

06.04.2020

Temat lekcji:

„Can I try it on please? – robienie zakupów.”

Cele:

1) Uczniowie doskonalą umiejętność mówienia
2) Znają podstawowe wyrazy i zwroty, które przydadzą się nam przy robieniu zakupów towarów w różnego rodzaju sklepach
3) Potrafią stosować wiadomości w sytuacjach problemowych

Planowany przebieg lekcji

  1. Podręcznik str. 114 . Link do podręcznika w formacie PDF:
    https://zsckrjablon.pl/wp-content/uploads/2020/04/Repetytorium-Maturalne-Longman-2015.pdf
  2. Zad.1str.114- do zeszytu przedmiotowego wypisz po 5 wyrazów z każdej kategorii ( wykorzystaj słowniczek str. 124-125)
  3. Zad.2 str.114- w zeszycie przedmiotowym dopasuj wyrazy do sklepów ponumerowanych na ilustracji
  4.  Zad. 3 str.114 – uzupełnij zdania nazwami sklepów
  5. Ćwiczenie zwrotów językowych potrzebnych podczas dokonywania zakupów i ich użycie w krótkich dialogach: wypisz do zeszytu wyrażenia które przydadzą się nam przy robieniu zakupów towarów w różnego rodzaju sklepach : zad 10. str.115
  6.  Proszę ułożyć krótki dialog. Jesteś w sklepie z ubraniami. Chcesz kupić płaszcz na wiosnę. Wykorzystuj słownictwo i zwroty  przydatne przy robieniu zakupów z zad.10 str.115 oraz takie wyrażenia jak :

*Can I help you? Are you being served? What’s it made of?

7. Rozwiązanie zadania oraz napisany dialog proszę wysyłać na elikor@onet.pl lub na Messenger.
Wszelkie pytania proszę kierować na mailowy adres elikor@onet.pl lub przez dziennik elektroniczny . Jestem do dyspozycji na Messengerze w razie gdybyście potrzebowali doraźnej pomocy. Lekcje on-line( ustalona godzina bez zmian ) poprzez wideo rozmowy są nadal aktualne.
Pozdrawiam.

Galina Kuchta.