AktualnościPraktykiUncategorizedWycieczki

IV Krajowe Dni Pola

Uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli  w IV Krajowych Dniach Pola w Sielinku. Przygoda zaczęła się od zakwaterowania w hotelu sportowym, gdzie mieliśmy do dyspozycji całą infrastrukturę sportową, z której na zgrupowaniach korzystają nasi najwybitniejsi sportowcy. Następnie w poniedziałek z samego rana udaliśmy się na teren Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Ostatni dzień wydarzenia w całości poświęcony był uczniom szkół związanych z rolnictwem. Była to dla nich okazja, by w praktyce przekonać się jak może wyglądać nowoczesne rolnictwo, wziąć udział w specjalnie przygotowanych lekcjach pokazowych i warsztatach poświęconych nowoczesnemu rolnictwu, doradztwu rolniczemu, energii dla rolnictwa czy ogrodnictwu. Ponadto, mogli obejrzeć na żywo pokazy polowe oraz zwierzęce.  Skorzystaliśmy też z okazji by  odwiedzić stoiska wielu firm działających na rzecz rolnictwa. Instytut Dziedzictwa Wsi przygotował warsztaty tańców  i pokaz strojów ludowych, pokaz maszyn i tradycji wsi sprzed wielu lat. Nie było miejsca na nudę i  z pełnymi plecakami ulotek, próbek produktów, ofert i oczywiście niezapomnianych wrażeń ruszyliśmy w drogę do domu.

Krzysztof Jaszczuk