AktualnościKonkursy

Finał XI Regionalnego Konkursu Młodzieży Szkół Rolniczych „W rolnictwie można pracować bezpiecznie”

Finał XI Regionalnego Konkursu Młodzieży Szkół Rolniczych „W rolnictwie można pracować bezpiecznie” odbył się 29 listopada 2019 r. w Zespole Szkół im. A. Naruszewicza w Janowie Podlaskim. Konkurs obejmował zagadnienia z zakresu zasad bezpieczeństwa pracy we wszystkich działach rolnictwa, przepisy i dobre praktyki z zakresu bezpieczeństwa pracy w rolnictwie i ochrony środowiska oraz w programach nauczania przedmiotów zawodowych. W eliminacjach regionalnych wzięło udział 25 uczniów z pięciu szkół: ZSCKR w Jabłoniu, ZSCKR w Leśnej Podlaskiej, ZS w Łukowie, ZS w Janowie Podlaskim, ZSR w Woli Osowińskiej.

 Po napisaniu testu pisemnego komisja wyłoniła 10 uczniów, którzy przystąpili do finału ustnego. Bardzo dobrą wiedzę zaprezentowali uczniowie z ZSCKR w Jabłoniu, ponieważ do etapu ustnego przystąpiło trzech uczniów z naszej szkoły. Po silnej rywalizacji uczniowie naszej szkoły zajęli:

I miejsce: Damian Łajtar z kl. IV RTM

VII miejsce: Michał Mackiewicz z kl. III BT

VIII miejsce: Leszek Michalski z kl. III BT

Dziesięciu finalistów otrzymało dyplomy i nagrody rzeczowe. Opiekunowie i uczniowie zwiedzili pobliską kolegiatę pw. Trójcy Świętej w Janowie Podlaskim, oraz jedną z najstarszych w Polsce stacji paliw z zachowanymi oryginalnymi dystrybutorami.

Za opiekę i przygotowanie do konkursu odpowiedzialni byli : Maria Korpysz i Tomasz Bogusz.