AktualnościKonkursy

Eliminacje szkolne XI Regionalnego Konkursu Młodzieży Szkół Rolniczych „W rolnictwie można pracować bezpiecznie”

XI  Konkurs Młodzieży Szkół Rolniczych  odbył się w naszej szkole  24 października 2019r.  Eliminacje szkolne przeprowadzili pracownicy Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Parczewie. Konkurs obejmuje zagadnienia z zakresu zasad bezpieczeństwa pracy we wszystkich działach rolnictwa ustanowionych przez Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, przepisów i dobrych praktyk z zakresu bezpieczeństwa pracy w rolnictwie i ochrony środowiska oraz programów nauczania bhp w przedmiotach zawodowych. Do etapu szkolnego przystąpiło 25 uczniów naszej szkoły. Podczas eliminacji etapu szkolnego uczestnicy rozwiązywali test składający się z 35 pytań opracowany przez organizatora. Najlepszy wynik to 30 poprawnych odpowiedzi.

Pierwsze miejsce zajął Michał Mackiewicz uczeń klasy III BT i otrzymała w nagrodę wiertarkę udarową. Drugie miejsce zajął Michał Filipiuk z klasy III BT i otrzymał w nagrodę zestaw narzędzi ręcznych.

Trzecie miejsce zajął Damian Łajtar z klasy IV RTM i otrzymał opryskiwacz ręczny. Czwarte miejsce zajął Cezary Denisiuk z klasy III BT i otrzymał sekator ręczny. Piąte miejsce zajął Leszek Michalski z kl. III BT i otrzymał w nagrodę osłonę twarzy z ochronnikami słuchu. Sponsorem nagród była PT KRUS w Parczewie.

W organizację etapu szkolnego byli zaangażowani: Maria Korpysz i Tomasz Bogusz.