AktualnościUncategorizedWycieczki

Wycieczka do Zakładu Produkcyjnego i Centrum Wystawowego firmy PRONAR

    15 grudnia 2023 klasa 3BT kształcąca się w zawodzie Technik Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki wzięła udział w wycieczce dydaktycznej do Zakładu Produkcyjnego i Centrum Wystawowego firmy PRONAR. Celem wycieczki było zapoznanie się z nowościami technicznymi występującymi w branży maszyn rolniczych, poznanie rozwiązań technicznych występujących w maszynach oraz poznanie procesów montażu maszyn rolniczych.

    Uczniowie rozpoczęli zwiedzanie od zakładu produkcyjnego w Narwi. W halach produkcyjnych przyszli mechanizatorzy zapoznali się kolejno ze sposobem wytwarzania elementów hydrauliki siłowej i pneumatyki głownie na maszynach do obróbki skrawaniem. Następnie w kolejnej części zakładu uczniowie podziwiali możliwości spawalnicze robotów, które łączyły kolejne elementy konstrukcyjne przyczep rolniczych. Efektem ich pracy były gotowe elementy, które poddawane były lakierowaniu, właśnie ten proces w następnej części poznali uczniowie. Etap ten polegał na przygotowaniu do malowania i nakładaniu powłoki ochronnej. W kolejnej części zakładu uczniowie mieli możliwość zobaczyć linię montażową przyczep produkowanych przez zakład. Firma Pronar jest największym producentem w Europie, a drugim na Świecie kół, dlatego też uczniowie zostali zapoznani z procesem produkcyjnym tych elementów, sposobem magazynowania i przygotowania do wysyłki. Firma Pronar to również centrum szkolenia pilotów, dlatego uczniowie mogli zapoznać się również z tą częścią działalności firmy.

    Kolejnym etapem wycieczki było Centrum Wystawowe w Siemiatyczach, tutaj uczniowie mogli zapoznać się z budową i zasadą działania poszczególnych podzespołów maszyn produkowanych przez firmę Pronar oraz całą paletą produktów oferowaną przez tego największego Producenta Maszyn Rolniczych w Polsce.

Serdecznie dziękujemy Panu Prezesowi Sergiuszowi Martyniukowi za umożliwienie praktycznego poszerzenia wiedzy naszych uczniów.