AktualnościKonkursyUncategorized

DZIEŃ ZDROWEJ WAGI KOBIET

    Grupa dziewcząt z technikum żywienia i usług gastronomicznych naszej szkoły uczestniczyła w wyjeździe do Akademii Bialskiej i zorganizowanym tam przez Zakład Dietetyki  DNIU ZDROWEJ WAGI KOBIET. Wydarzenie to było adresowane do uczennic, studentek i wszystkich kobiet, którym leży na sercu własne zdrowie.

    W programie wydarzenia odbył się wykład na temat „Wpływu czynników społeczno – kulturowych na rozwój zaburzeń odżywiania u kobiet”. W trakcie wykładu w przystępny sposób przybliżono nam kwestie dotyczące podłoża rozwoju chorób na tle wadliwego żywienia i ich wpływu na sferę psychiczną i fizyczną człowieka.

    Oprócz wykładu młodzież miała możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji i zabiegów takich, jak: analiza skóry i dobór pielęgnacji, masaż, fitball oraz analiza składu ciała. Lekarze i studenci dietetyki wykonywali wszystkim chętnym osobom badania, a także udzielali porad dietetycznych i kosmetycznych.