Aktualności

Dożynki wojewódzkie zakończone sukcesem

W dniu 12 września delegacja naszej szkoły wraz z wieńcem dożynkowym uczestniczyła w dożynkach wojewódzkich, które odbyły się w oddalonej o 200 km Lubyczy Królewskiej. Uroczystości rozpoczęły się od uroczystego korowodu, prezentacji poszczególnych wieńców i uroczystej Mszy świętej. Po Mszy świętej nastąpiły przemówienia Marszałka województwa lubelskiego, zaproszonych gości oraz wręczenie odznaczeń. Marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski podkreślił, że w tym szczególnym dniu gromadzimy się wokół wieńców dożynkowych i chleba jako wspólnota, aby świętować i złożyć dziękczynienie Bogu za całe dobro, którego doświadczyliśmy. Marszałek Stawiarski dodał, że przywiązanie do ziemi, własności, wiary, tradycji chrześcijańskiej to fundamenty naszej tożsamości. Podkreślił, że w minionych wiekach nie byłoby niepodległości bez trudu polskiej wsi
i rolników. Zaznaczył, że w województwie lubelskim jest dobra tradycja, którą chcemy łączyć z nowoczesnością. Nieodzowną częścią dożynek jest konkurs na wieniec dożynkowy. Komisja powołana do oceny wieńców tradycyjnych i nowoczesnych nagrodziła 6 spośród 90 zgłoszonych
do konkursu. Wieniec z naszej szkoły zajął II miejsce w kategorii wieńców nowoczesnych. Jesteśmy dumni z osiągniętego sukcesu. Serdecznie dziękujemy młodzieży oraz wszystkim, którzy przyczynili się do wyjazdu na święto plonów.