AktualnościUncategorizedWycieczki

Chwile zadumy i integracji

    Wycieczki szkolne to doskonała forma integracji z kolegami i koleżankami, to także czas na zainteresowanie innymi niż szkolne zajęciami. Uczniowie traktują takie wyjazdy jako możliwość oderwania się od zajęć szkolnych, a nauczyciele mają okazję kształcić i wychowywać. Celem naszej wycieczki oprócz integracji było rozwijanie poczucia odpowiedzialności, miłości ojczyzny oraz poszanowania dla polskiego dziedzictwa kulturowego.

    W dniu 27.10.2023 r. odwiedziliśmy Państwowe Muzeum na Majdanku  – Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny i Zagłady (1941–1944) – muzeum martyrologiczne powstałe w 1944 r. na terenie dawnego nazistowskiego obozu koncentracyjnego KL Lublin. Po wizycie w tym miejscu i chwili zadumy wspólnie z klasą 3 RT oraz 3CB udaliśmy się na wspólna integrację. Razem obejrzeliśmy seans filmowy a następnie skorzystaliśmy z zabawy jaką dał nam tor gokartowy. Radości i rywalizacji nie było końca.
    Były rozgrywki sportowe i wspólne zdjęcia. Takie chwile stały się doskonałą okazją do nawiązania nowych kontaktów oraz wzmocnienia więzi między uczniami.