AktualnościSport

Bieg Erasmusa 2020

Włącz czwarty e-Bieg Erasmusa! – to hasło tegorocznej edycji biegu, który na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń organizowanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, w których chętnie bierzemy udział. W roku 2020 nic nie jest jednak takie, jak było wcześniej, zmienił się również charakter imprezy. e-Bieg trwa od 15 do 17 października w formie rywalizacji zdalnej 4-osobowych drużyn sztafetowych. Nieco innych charakter miała też sama rywalizacja: dystans 10 km zastąpił bieg godzinny. Uczestnicy z naszej szkoły: Jakub Gruszczyk, Konrad Syryjczyk, Mikołaj Hołownia i Daniel Kruk pobiegli mimo niezbyt sprzyjających warunków (a swój bieg potraktowali jako rozgrzewkę przed zawodami wojewódzkimi, które mają się odbyć następnego dnia) pokonując dystans 12,5 km.

Nasz udział w biegu jest również zarejestrowanym wydarzeniem ErasmusDays 2020 .

Przypomnijmy tylko, że rok temu w kategorii Beneficjenci Programu Erasmus zajęliśmy 1 miejsce w Polsce. Wyniki tegorocznej edycji powinny się ukazać pod koniec miesiąca.