AktualnościTechnik MechanizacjiUncategorizedWspółpraca

Zajęcia praktyczne w Zakładzie Produkcyjnym Meprozet

    25 stycznia 2024 tuż przed feriami zimowymi klasa 2RTB kształcąca się w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki wzięła udział w zajęciach praktycznych w Zakładzie Produkcyjnym Meprozet. Celem zajęć było zapoznanie się z nowościami technicznymi występującymi w branży maszyn rolniczych, poznanie rozwiązań technicznych zastosowanych w maszynach oraz poznanie procesów produkcji podzespołów i montażu maszyn rolniczych.
    Przedsiębiorstwo istnieje od 1954 roku. W kwietniu 2008 roku zmieniło formę prawną przekształcając się z przedsiębiorstwa państwowego w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
    Podstawową działalnością firmy jest produkcja maszyn i urządzeń dla rolnictwa. Wykonywane są też narzędzia rolnicze do krajów Unii Europejskiej i na eksport według dokumentacji lub wzorców zamawiającego. Firma zatrudnia 77 pracowników. W czasie pobytu w zakładzie zapoznaliśmy się z typowym wyposażeniem dla produkcji metalowej, takim jak : wiertarki, tokarki, frezarki, szlifierki, prasy o nacisku od 63 do 1600 kN, wypalarki do blach sterowane CNC. Spawanie wykonywane jest metodą MAG. Na zakończenie Prezes firmy Pan Grzegorz Różyk zachęcał uczniów do rozwijania zainteresowań tematem obróbki materiałów i obsługi obrabiarek sterowanych CNC uzasadniając to szybkim rozwojem branży i rosnącym zapotrzebowaniem na fachowców w tej dziedzinie.
Opiekun: Krzysztof Jaszczuk