Aktualności

Uroczystości odpustowe w Parafii Jabłoń

W dniu 15 sierpnia w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, inaczej Matki Boskiej Zielnej nasza Parafia przeżywała odpust, w którym uczestniczyła reprezentacja naszej szkoły wraz z wieńcem dożynkowym.Symboliczny plon żniwny przedstawia w tym roku kościół i wychodzącą z niego Matkę Bożą oraz modlących się wiernych.

Wieniec nawiązuje do wydarzeń związanych z obchodami 100-lecia istnienia naszej Parafii oraz objawieniami Matki Bożej w Jabłoniu, które miały miejsce według ludowych opowieści i zapisków księży późną wiosną 1875 roku.

Wieniec cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno parafian jak i gości przybyłych na uroczystości odpustowe.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły
się do powstania wieńca, a uczniom za godne reprezentowanie naszej szkoły podczas uroczystości odpustowych.