AktualnościBiblioteka

Uczniowie ZSCKR w Jabłoniu promują czytelnictwo w Gminie Jabłoń

15 września 2021 r. uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. A. Zamoyskiego w Jabłoniu uczestniczyli w akcji społecznej Narodowego Czytania, propagującej znajomość literatury polskiej. Wiodącym motywem spotkania była lektura „Moralności Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Spotkanie zostało zorganizowane w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jabłoniu.

Z lekturą „Moralności Pani Dulskiej” zmierzyli się uczniowie Szkoły Podstawowej w Jabłoniu i uczniowie z naszej szkoły- Karolina Nieścioruk, Hania Supryn, Ania Grajner, Maciej Klajda i Paweł Gasiuk. Oprawę muzyczną spotkania przygotował zespół Jabłoneczka.

Spotkanie okazało się bardzo udanym wydarzeniem. Zachęcamy do obejrzenia filmu przygotowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Jabłoniu, z przeprowadzonej akcji czytelniczej.

Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne podziękowanie za zaangażowanie i współtworzenie przedsięwzięcia. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Dyrektor i pracowników GBP w Jabłoniu, dziękując  za zaproszenie i miłą atmosferę spotkania.