Aktualności

Uczniowie z kierunku OZE z wizytą w firmie Vosti

W dniu 5 kwietnia uczniowie z klas II RT i I RT kształcący się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej wraz z wychowawcami odwiedzili firmę Vosti- lidera Lubelszczyzny i firmę będącą w TOP 5 wśród liderów polskiego rynku fotowoltaiki.

Podczas wizyty i oprowadzeniu po centrum logistycznym firmy, jeden z jej pracowników- Pan Łukasz Janicki zaprezentował i omówił działanie podstawowych elementów instalacji fotowoltaicznych takich jak inwerter, moduł fotowoltaiczny czy też pompa ciepła. Przedstawił on też sposoby łączenia poszczególnych elementów instalacji fotowoltaicznej oraz systemy i najpopularniejsze elementy montażowe wykorzystywane w instalacji systemów fotowoltaicznych w zależności od rodzaju powierzchni do montowania paneli. Następnie wycieczka udała się do Galerii Olimp gdzie uczniowie mieli czas wolny na posiłek, a następnie zagrali wspólnie w kręgle oraz obejrzeli w kinie film.

Dziękujemy firmie Vosti za możliwość oprowadzenia po ich centrum magazynowo-logistycznym oraz Panu Łukaszowi za bardzo interesującą lekcję.