AktualnościKonkursyZrealizowane

Sukcesy naszych uczniów w Pucharze Polski Szkół Średnich w Rolnictwie Precyzyjnym

Z wielką przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie kształcący się w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki wzięli udział w I. edycji Pucharu Polski Szkół Średnich w Rolnictwie Precyzyjnym pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Głównym celem tego prestiżowego konkursu jest promowanie rolnictwa precyzyjnego oraz związanych z nim innowacyjnych rozwiązań. Pierwsza edycja, z uwagi na pandemię, została przeprowadzona w trybie online.

Do konkursu przystąpiło 120 szkół rolniczych w tym 43 szkoły prowadzone przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Łącznie w trzech rundach konkursowych udział wzięło 1 467 uczniów. Przy tak dużej rywalizacji nasza młodzież kolejny raz odniosła duży sukces w konkursie na poziomie ogólnopolskim. Drużynowo szkoła zajęła IV miejsce, a do podium zabrakło zaledwie 6 punktów. Mimo dużej wiedzy naszych uczniów w I rundzie pojawiły się problemy techniczne, przez co straciliśmy sporo punktów i tym samym miejsce na podium.

W punktacji indywidualnej bardzo duży sukces osiągnął Paweł Wasilewski z kl. III B4, który zdobywając 74 punkty zajął 9 miejsce na 1467 uczniów. Dla Mistrzów Pucharu Polski Szkół Średnich w Rolnictwie Precyzyjnym – dziesięciu uczniów z najlepszymi wynikami – przewidziano nagrody rzeczowe o łącznej wartości ok. 10 000 zł, w tym kamerę GoPro, smartwatch Garmin czy drona DJI.

Wyróżniony został również Jakub Szumski z kl. III B4 zdobywając 68 pkt., co dało mu 19 miejsce w rankingu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów.