Aktualności

SCENA MUZYCZNA W AUSTRII

27 maja uczniowie uczący się języka niemieckiego w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Jabłoniu mieli okazję przeżyć niesamowitą przygodę podczas dwugodzinnych warsztatów językowych zorganizowanych online na komunikatorze zoom dzięki Austriackiemu Instytutowi w Warszawie. Tematem warsztatów była: Scena muzyczna  w Austrii.  Spotkanie stanowiło doskonałą okazję do zabawy z językiem. Uczniowie poznali kulturę danego kraju, specyfikę języka, a także mieli możliwość uczestniczyć z native speakerem z Austrii Panią Stadlbauer w wycieczce po aktualnej scenie muzycznej, na której barwnie opowiedziała ona o pięknie muzyki. Podróż muzyczna zaczęła się drogami muzyki klasycznej a skończyła się na muzyce współczesnej. Zaprezentowała kilka piosenek jak również przedstawiła wiele zespołów i wokalistów popularnych w Austrii. Podczas wykładu uczniowie mieli okazję aktywnie uczestniczyć w webinarium, odpowiadając na pytania native speakera.

Organizator wydarzenia
Justyna Hawryluk