100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI.Aktualności

Projekcja filmu „Dywizjon 303 – historia pradziwa”.

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej „GODNOŚĆ-WOLNOŚĆ-NIEPODLEGŁOŚĆ 1918–2018” wdrażanej w ZSCKR im. A.Zamoyskiego w Jabłoniu dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, młodzież naszej szkoły wspólnie z młodzieżą z gimnazjum w Jabłoniu oraz SP w Paszenkach, Dawidach i Jabłoniu wzięła udział w projekcji filmu „Dywizjon 303 – historia prawdziwa”.

Projekcja możliwa była dzięki obecności w szkole objazdowego kina Visa, które przez cały poniedziałek 29 października gościło w naszej szkole. Inicjatywa zaproszenia kina wynikała z potrzeb zauważonych przez mieszkańców internatu, a skorzystało z tego wiele osób z Jabłonia i okolic. Czekamy z niecierpliwością na kolejny przyjazd kina do naszej miejscowości…

Arkadiusz Lotek