Aktualności

Obchody Święta Niepodległości w ZSCKR w Jabłoniu

„Mamy Niepodległą!” to ogólnopolska akcja społeczna Muzeum mi. Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. W tym roku do tej akcji przyłączyła się nasza szkoła.

Akcja „ Mamy Niepodległą” jest skierowana do wszystkich, bez względu na wiek, czy poglądy i zainteresowania. Polega na wysłaniu pocztówek, zachęcając do radosnego świętowania 11 listopada jako Święta Niepodległości, uwalniając pozytywne emocje od Bałtyku do Tatr. To także promocja nowoczesnego patriotyzmu. Wyrazy pamięci i pozdrowienia poprzez kartkę pocztową nabierają szczególnego znaczenia.

Uczniowie naszej szkoły entuzjastycznie włączyli się do akcji wypisują ponad 100 kartek pocztowych i wysyłając je w Polsce i za granicę świętując kolejną rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości. Symbolem naszego narodowego patriotyzmu są także papierowe serca w biało-czerwonym kolorze z imionami członków naszej szkolnej społeczności.                                          Ważne jest, że w tym roku możemy razem  obchodzić to podniosłe i radosne święto w szkołach, rodzinach i miejscach pracy.