Aktualności

III Międzyszkolny Konkurs Języków Obcych

W dniu 9 czerwca 2022 r. w naszej szkole odbyła się trzecia edycja Międzyszkolnego Konkursu Języków Obcych. Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli języków obcych: Urszulę Rądkowską, Justynę Hawryluk, Galinę Kuchtę oraz Ariela Chilczuka. Tak jak poprzednim razem do udziału w konkursie zaprosiliśmy uczniów klas ósmych z okolicznych szkół podstawowych. Zainteresowanie było bardzo duże i w tym roku gościliśmy 106 uczniów oraz ich opiekunów z 13 szkół podstawowych. Były to szkoły z miejscowości: Parczew (trzy szkoły), Łomazy, Wisznice, Horodyszcze, Jabłoń, Kolano, Gęś, Przewłoka, Sosnowica, Juliopol oraz Dubica Dolna. Zadania konkursowe przygotowano na wysokim poziomie. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

Zwycięzcami konkursu z poszczególnych języków obcych zostali:

Język angielski:
I miejsce – Rafał Kociel – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Św. Królowej Jadwigi w Parczewie |
II miejsce – Alicja Jabłońska – Szkoła Podstawowa im. SGO Polesie w Jabłoniu
III miejsce – Maksym Pietrzak – Szkoła Podstawowa im. Amelii hr. Łubieńskiej w Kolanie

Język rosyjski: 
I miejsce – Agnieszka Arseniuk – Zespół Placówek Oświatowych w Łomazach
II miejsce – Dominika Makowska – Zespół Placówek Oświatowych w Łomazach
III miejsce – Amelia Korniecka – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Dubicy Dolnej

Język niemiecki: 
I miejsce – Andżelika Włoszek – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Parczewie
II miejsce – Aleksandra Goździk – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Parczewie
III miejsce – Daria Szczepańska – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Parczewie

W czasie oczekiwania na wyniki konkursu nasi goście wysłuchali występu Szkolnego  Zespołu Wokalnego oraz uczestniczyli w przygotowanym poczęstunku. Ósmoklasiści mieli też okazję zapoznać się z ofertą dydaktyczną szkoły, podejmowanymi w niej działaniami oraz osiągnięciami naszych uczniów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom za przybycie i udział w konkursie. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów.