Aktualności

Dożynki Powiatowe – Dębowa Kłoda

W dniu 21 sierpnia br. delegacja naszej szkoły wraz z wieńcem dożynkowym uczestniczyła w dożynkach powiatowych w Dębowej Kłodzie. Podczas Mszy świętej, został pobłogosławiony chleb i poświęcone wieńce dożynkowe. Wypowiedziano słowa uznania dla pracy rolników, ogrodników i sadowników, podziękowania za tegoroczne zbiory, ukończenie żniw i prac polowych, a jednocześnie prośba o pomyślność w następnym roku.
W tym wyjątkowym dniu składamy hołd spracowanym rękom polskiego rolnika, tym rękom które dają chleb. Po Mszy świętej korowód przeszedł ulicami miejscowości na plac przy Szkole Podstawowej. Odbyły się powitania delegacji wieńcowych, przybyłych gości, przemówienia i podziękowania. Atmosfera była rodzinna, przybyły tłumy, dopisała piękna, słoneczna pogoda, pomimo porannego zachmurzenia. Wszystkie sołectwa przygotowały przepiękne wieńce dożynkowe.
Naszą szkołę reprezentował okazały wieniec dożynkowy, wykonany przez nauczycieli, pracowników i absolwentów naszej szkoły.
Serdecznie dziękujemy nauczycielom i młodzieży za zaangażowanie oraz właścicielom firmy ,,Amikus” za umożliwienie przewozu wieńca.