Aktualności

Akcja edukacyjna: „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”

Dnia 09.03. 2022 r w naszej szkole odbyło się spotkanie młodzieży z przedstawicielami Służb Celnych w ramach programu edukacyjnego Krajowej Administracji Skarbowej „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”

Spotkanie prowadzili: starszy aspirant Katarzyna Wożniak, starszy rachmistrz Mariusz Wasilczuk i główny specjalista Ireneusz Sawtyruk.

Prowadzący spotkanie przekazali młodzieży informacje o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od hazardu. Wskazali metody działania podmiotów zajmujących się hazardowym biznesem. Na konkretnych przykładach zaprezentowali mechanizm zgubnego działania hazardu. Ponadto, zwrócili uwagę na ryzyko związane z rozpowszechnianiem gier hazardowych wśród młodzieży oraz na konsekwencje prawne związane z udziałem i oferowaniem nielegalnych gier.

Pan Mariusz Wasilczuk opierając się na własnym przykładzie wskazał sportjako alternatywę hazardu i innych nałogów. Zachęcał młodzież do rozwijania swoich pasji.

Na spotkaniu zaprezentowano również specyfikę pracy funkcjonariuszy służb celnych zachęcając młodzież do kształcenia i podjęcia pracy w służbach mundurowych.

Dziękujemy bardzo Krajowej Administracji Skarbowej za zorganizowanie akcji informacyjnej, a pracownikom Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej za przybliżenie młodzieży informacji dotyczących hazardu.