100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI.

10 STRZAŁÓW KU CHWALE OJCZYZNY

Mając świadomość, że samorządność to samodzielne kierowanie swoją działalnością, to wolność, trzeba też wiedzieć, że aby ją zachować, trzeba być gotowym do jej obrony.Ucząc się strzelać ćwiczymy oko i dłonie dla Ojczyzny. Być dobrym strzelcem to pierwszy obowiązek nie tylko żołnierza, ale każdego obywatela Rzeczypospolitej. Kultywując strzelectwo uczniowie ZSCKR w Jabłoniu spełnili obowiązek wobec Ojczyzny i wykonali wezwanie Marszałka Józefa Piłsudskiego: każdy żołnierz obywatelem – każdy  obywatel żołnierzem.

W dniu 4 czerwca 2018  w Zespole Szkół CKR w Jabłoniu odbyły się zawody Zawody Uczniów z Internatu w Strzelaniu z Karabinka Pneumatycznego„10 strzałów ku chwale Ojczyzny”. Impreza ta  została zorganizowana przez Szkolne Koło LOK w celu integracji młodzieży mieszkającej w internacie, upamiętnieniaDnia Samorządności Terytorialnej,100-lecia Odzyskania Niepodległości i propagowaniaidei obronnej wśród młodzieży szkolnej.

Każdy strzelający dostał pamiątkowy dyplom a najlepsi strzelcy nagrody książkowe. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Damian Byszuk, Jakub Bzowski, Paulina Turska, Aleksandra Janczura, Patrycja Jarmosiewicz, Paweł Pietrzyk, Piotr Wołowik,  Damian Ignaczak, Dominik Bryguła, Mikołaj Borowicz i Paweł Trościańczyk.

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom gratulujemy celnego oka i odwagi spełnienia obowiązku wobec Ojczyzny.

Przemysław Melko

link do galerii