AktualnościWycieczki

Znowu w Warszawie!

Młodzież z internatu przy ZSCKR w Jabłoniu w dniu 04.06.2019 po raz kolejny uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Miała ona cel edukacyjno- rekreacyjny. Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy było Muzeum Narodowe. Z pośród wielu dostępnych do oglądania prac mistrzów najbardziej zafascynowała nas wystawa dzieł  Augusta Zamoyskiego wraz z pokazem konserwatorskim. Wystawa „August Zamoyski. Myśleć w kamieniu” zgromadziła rzeźby z całego  okresu jego twórczości. Postać Zamoyskiego jest nam szczególnie bliska, ponieważ Jabłoń to miejsce gdzie żył i tworzył Patron naszej szkoły. Następnym etapem naszej wycieczki był plan serialu „ 39 i pół „ z Tomaszem Karolakiem w roli głównej. Prace nad odcinkiem trwały do godziny 03.10, a jego emisja w tv. planowana jest na przełomie sierpnia i września. Widzieliśmy” od kuchni” jak powstaje film, podziwialiśmy profesjonalizm aktorów i całej ekipy filmowej. Zrobiliśmy masę zdjęć także z Tomaszem Karolakiem, który okazał się bardzo sympatyczną osobą. Okazało się, że statystowanie może stać się cudowną przygodą dla każdego, kto chce poznać atmosferę planu zdjęciowego czy swoich ulubionych aktorów. Podekscytowani i zmęczeni nad ranem dotarliśmy do internatu.

 

 

Agnieszka Ludwisiak