Aktualności

Zespół wokalno-instrumentalny ZSCKR w Jabłoniu na XXV Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Puławach.

 

Każdego roku przeżywamy Tajemnicę Narodzenia Syna Bożego. Śpiew kolęd wyraża religijne przywiązanie do wydarzeń z Betlejem i jest piękną polską tradycją. Śpiewamy kolędy w kościołach, w domach, w zakładach pracy. W tym roku w Puławach odbył sie Jubileuszowy XXV Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek organizowany przez Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”. Nasza szkoła wzięła udział w tym uroczystym kolędowaniu. Do Puław pojechał szkolny zespół wokalno-instrumentalny w składzie:

wokalistki: Karolina Korybska, Ewelina Górska, Marlena Trubaj, Magda Trubaj, Julka Bujnik, Ania Grajner, Małgosia Ściuba, Karolina Ściuba;

instrumetarium: Przemysław Melko-gitara basowa, Artur Paterek-gitara akustyczna, Jakub Matejuk-klawisze.

Zespół zaprezentował dwie kolędy: „Gore Gwiazda” oraz „Radość dziś nastała”.