Aktualności

Zdrowie to podstawa – działania w zakresie promocji zdrowia w ZSCKR w Jabłoniu

Zdaniem lekarzy zdrowie jest niedoceniane, aż do momentu, kiedy pojawi się choroba. Aby zapobiegać negatywnym konsekwencjom zdrowotnym, dla uczniów naszej szkoły zorganizowano zajęcia, które akcentowały konieczność dbania o zdrowie przez całe życie. Przeprowadzono także warsztaty „Negatywny wpływ środków psychoaktywnych na postrzeganie przez ludzi” z wykorzystaniem alkogogli i narkogogli. Zgłoszono prace naszych uczniów do konkursu profilaktycznego organizowanego przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Parczewie. Jury przyznało nagrody rzeczowe za filmy, których autorami są Jakub Gruszczyk (I miejsce) i Sebastian Różnowicz (II miejsce) oraz za prezentacje przygotowane przez Alicję Szymczak i Patrycję Jarmosiewicz. Dodatkowo 14 maja  zorganizowano Szkolny konkurs wiedzy o zdrowiu. Najwięcej poprawnych odpowiedzi na pytania dotyczące sposobów dbania o zdrowie, zasad właściwej diety, zaleceń w zakresie aktywności fizycznej oraz szkodliwości używek; udzielili: Patrycja Jarmosiewicz (I miejsce), Jakub Deneka (II miejsce) i Marlena Trubaj (III miejsce). Wysokie noty uzyskane w konkursie świadczą o tym, iż uczniowie znają przepis na zachowanie dobrej formy. Są świadomi negatywnych konsekwencji sięgania po alkohol, narkotyki i tytoń oraz rozumieją znaczenie działań związanych z profilaktyką chorób.

Mamy nadzieję, że uczniowie zastosują w praktyce posiadaną wiedzę i jak najdłużej będą mogli cieszyć się zdrowiem.

Anna Gronowska