Uncategorized

Zasady żywienia 3 MTP

Zasady żywienia 31.03.2020r.

Temat: Normy żywienia dla wybranych grup ludności

  1. Przypomnienie pojęcia norma żywienia.
  2. Normy żywienia to obszerna publikacja przedstawiająca naukowe podstawy dotyczące zapotrzebowania wszystkich grup ludności na energię, poszczególne składniki odżywcze i opisy ich funkcji w organizmie człowieka. Zawiera ona wiele stron.
  3. Zapoznanie z elektroniczna formą norm żywienia. ( Proszę wpisać w wyszukiwarkę –pojęcie ,, Normy żywienia” i otworzyć następującą stronę https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwib-cni48LoAhW3wAIHHdW_ApMQFjABegQIARAB&url=https%3A%2F%2Fncez.pl%2Fupload%2Fnormy-zywienia-dla-populacji-polski-2017.pdf&usg=AOvVaw3Uy1kpNMlKA0Cm3jK5lliR lub
  1. Ostatnia aktualizacja norm żywienia – Instytut Żywności i Żywienia 2017r.
  1. Na podstawie analizy dokumentu ,,Normy żywienia” wypisz 4 grupy żywieniowe wyodrębnione w normach żywienia.
  1. W zeszycie przedmiotowym zapisz temat lekcji i zrób krótką notatkę.
  1. W razie pytań i wątpliwości proszę o kontakt na dzienniku lub na e-mail jolantazajac66@wp.pl

Życzę miłej lektury.

Jolanta Zając