Uncategorized

Zasady żywienia 2PT

24.06.2020 r.

Temat: Substancje antyodżywcze – podział, występowanie i rola w organizmie człowieka.

Celem lekcji jest poznanie poszczególnych substancji antyodżywczych i określenie ich wpływu na organizm człowieka.

Pamiętacie, że oprócz substancji odżywczych takich, jak białka, tłuszcze, węglowodany, składniki mineralne i witaminy, w żywności występują też inne substancje. Należą do nich substancje określane jako antyodżywcze.

Jak sama nazwa mówi, nie są to substancje korzystne dla zdrowia człowieka, a wręcz przeciwnie – mogą szkodzić.  Występują naturalnie w żywności i nasza rolą jest umiejętne  postępowanie z nimi, aby nie doprowadzić do uszczerbku na zdrowiu.

Definicję, podział i charakterystykę poszczególnych składników antyodzywczych znajdziecie w prezentacji.

Substancje_antyodzywcze

Przeanalizujcie materiały i zróbcie notatkę do zeszytu.

Życzę udanych wakacji.

Dorota Gajowy