Uncategorized

Zajęcia z wychowawcą kl. 4RTM

Temat: Jak radzić sobie w czasie pandemii?

Pamiętaj, że sytuacja, w której się znaleźliśmy jest dla nas wszystkich bardzo trudna. Oto kilka podstawowych rad, które pozwolą Ci przetrwać czas pandemii:

1.Zostań w domu. Wychodząc z domu narażasz na zakażenie nie tylko siebie, ale również  osoby w swoim najbliższym otoczeniu. Jeśli myślisz że choroba nie zagraża Ci bezpośrednio bo jesteś młody- mylisz się.

2.Zrezygnuj ze spotkań z przyjaciółmi. Możesz przecież kontaktować się z nimi za pomocą różnego typu komunikatorów.

3.Często myj ręce.

4.Przygotuj sobie stanowisko pracy.

5.Pamiętaj, że czas kwarantanny to nie jest czas wolny od nauki. Wykonuj swoje szkolne obowiązki systematycznie.

6.Nie marnuj czasu, każdą chwilę wykorzystaj na wykonanie czegoś pożytecznego, np. czytaj książki (zwłaszcza lektury) oglądaj ekranizacje dzieł literackich; ucz się języków obcych i rozwiązuj testy maturalne. Wykorzystaj do tego platformy i strony internetowe np.: epodreczniki.pl, www.cke.gov.pl

7.Zaplanuj dokładnie każdy dzień, aby nie zabrakło w nim czasu na naukę i na odpoczynek.

8.Spędzaj dużo czasu ze swoimi domownikami. Porozmawiajcie, zagrajcie w gry edukacyjne.

9.Pamiętaj, że nie jesteś sam ze swoimi problemami! W razie problemów zawsze możesz liczyć na fachową pomoc naszego szkolnego psychologa i skorzystać z konsultacji   psycholog.zsckr@wp.pl

10!Wszyscy udostępniamy teraz w mediach społecznościowych popularny #zostanwdomu. Super, że to akceptujemy i zgadzamy się z tym, ale oby nie skończyło się tylko na udostępnianiu! Naprawdę zostań w domu. Nie narażaj swoich bliskich i tych, których kochasz.

Pozdrawiam,
Beata Waszczuk