Uncategorized

Zajęcia z wychowawcą III BT 18.05.20

Temat:Złe samopoczucie i stres

1 godz.

Witam panów

Brak snu, problemy osobiste, choroba, pogoda to najczęstsze przyczyny złego nastroju, a czasem po prostu budzimy się rano ze złym samopoczuciem i ciężko nam się go pozbyć.Niezależnie od tego, co w danej chwili odpowiada za złe samopoczucie, warto spróbować kilku prostych sposobów na jego poprawę.

1 Zły nastrój może szybko minąć, kiedy koncentrujemy się na kimś, np. pomagając mu w czymś zupełnie bezinteresownie albo sprawiając mu jakąś drobną przyjemność

2 Podejmuj wyzwania. Najważniejsze jest to, żeby się w momencie kiepskiego samopoczucia szybko i mocno zaangażować w coś

3 Uśmiechaj się do innych. Uśmiechaj się do siebie.Jedną z bardzo szybkich metod polepszania w ten sposób nastroju jest nieprzerwane uśmiechanie się przez co najmniej 60 sekund – do siebie, do innych, do lustra – jak kto woli.

4 Zapisuj.Taka lista złych rzeczy chodzących nam po głowie przelana na papier umożliwia mentalne ogarnięcie tematu, daje poczucie panowania nad sytuacją i pozwala łatwiej zaplanować rozwiązania

Życzę dobrego dnia J Gubański

Proszę o zaangażowanie się w lekcje zbliża się koniec semstru