Uncategorized

zajęcia z wychowawcą II PT

20. 04. 2020r.

TEMAT: 80 Rocznica Zbrodni Katyńskiej.

Drodzy wychowankowie!

W dniu 13 kwietnia obchodziliśmy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. W tym roku jest to 80 rocznica Zbrodni Katyńskiej.

Zachęcam gorąco do  obejrzenia materiałów przygotowanych na tę okazję przez Centrum Polsko- Rosyjskiego Dialogu PRO MEMORIA. Są to krótkie filmy, które w niezwykły sposób podkreślają znaczenie tego mordu. Ze względu na sytuację nie możemy we właściwy sposób upamiętnić ofiar tej Zbrodni, nie możemy oddać Im należytej czci. Dlatego proszę, abyście poświęcili chociaż kilka minut na wspomnienie i pamięć  o polskich żołnierzach, urzędnikach, nauczycielach i duchownych, którzy zginęli bestialsko zabici tylko dlatego, że byli Polakami.

Szczególnie zainteresowanych zapraszam na wirtualną wycieczkę do Muzeum Katyńskiego

https://www.polskieradio.pl/246/4838/Artykul/1577600,Wirtualny-spacer-po-Muzeum-Katynskim.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Urszula Rądkowska