Uncategorized

Zajęcia z wychowawcą 3 MTP

02.04. 2020r. Temat lekcji: Koronawirus – co powinieneś wiedzieć?

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

Witam Kochani!

Nastał ciężki okres  dla wszystkich! Nie wpadajmy w panikę! Musimy zastosować się do wytycznych i zarządzeń, dzięki nim mamy większe szanse że nie ” załapiemy” wirusa.

Oto najważniejsze sposoby ochrony przed zakażeniem:

  • Często myj ręce używając mydła i bieżącej wody, a jeśli nie masz do nich dostępu, używaj płynów lub innych preparatów odkażających na bazie alkoholu (które zawierają go co najmniej 60 proc.).Dokładne mycie rąk, trwające do najmniej 20 sekund, zabija wirusa, jeśli znajduje się on na rękach.
  • Unikaj dotykania niemytymi rękami oczu, nosa i ust. W ten sposób możesz przenieść wirusa ze skażonych powierzchni, przedmiotów lub innych osób na siebie i ułatwić mu wniknięcie do organizmu.
  • Regularnie myj wodą z mydłem lub dezynfekuj specjalnymi preparatami powierzchnie, których najczęściej dotykasz, np. biurka, lady, stoły, klamki, włączniki światła i poręcze (gdyż łatwo gromadzą się na nich chorobotwórcze drobnoustroje. Regularnie dezynfekuj też swój telefon (np. wilgotnymi chusteczkami nasączonymi środkiem dezynfekującym). Nie kładź telefonu na stole kuchennym i nie korzystaj z niego podczas spożywania posiłków.
  • Staraj się zachować bezpieczną odległość od innych osób, zwłaszcza tych, które kaszlą, kichają i mają gorączkę (co najmniej 1-1,5 metra dystansu). Unikaj dużych skupisk ludzi, zwłaszcza zatłoczonych pomieszczeń zamkniętych, a także spotkań towarzyskich i podróży do miejsc o wysokim ryzyku zakażenia się koronawirusem. Ogranicz wychodzenie z domudo niezbędnego minimum, zwłaszcza jeśli jesteś osobą starszą lub o obniżonej odporności.
  • Podczas kaszlu lub kichania zakrywaj usta i nos zgiętym łokciem albo chusteczką, po czym natychmiast wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyj ręce. Zakrycie ust i nosa podczas kaszlu i kichania zapobiega rozprzestrzenianiu się wirusów i innych zarazków. Jeśli kichasz lub kaszlesz w dłonie, możesz później zanieczyścić przedmioty lub dotykane osoby.

 

Zachęcam do obejrzenia filmów które umieszczam poniżej. koronawirus filmy

Pamiętajcie, że nie jesteście sami ze swoimi problemami! W razie potrzeby zawsze możesz liczyć na fachową pomoc naszego szkolnego psychologa i pedagoga skorzystać z konsultacji. : psycholog.zsckr@wp.pl

Pozdrawiam

Agnieszka Żelazowska