3FT (Tech)Zdalne Lekcje

Zajęcia z wychowawcą 3 FT

17.04.2020

Temat: Dlaczego czcimy rocznice narodowe?

Obchodzenie rocznic narodowych jest ważnym elementem życia społecznego i narodowego. Dzięki temu jest podtrzymywana tradycja i pamięć historyczna, która umożliwia identyfikowanie się ze swoim narodem, a także daje poczucie odrębności i indywidualności w dobie Zjednoczonej Europy i globalizacji.

W związku z tym, że 13 kwietnia obchodziliśmy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, a w tym roku była to okrągła 80-ta rocznica tej Zbrodni, proponuję zapoznanie się z materiałami przygotowanymi na tę okazję.

1. https://www.youtube.com/watch?v=P3qEmYQhTkg – film Katyń Pro Memoria
2. https://www.youtube.com/watch?v=x4h9dXu8lnY – film prezentuje prace artystów – polskich żołnierzy, więzionych w łagrach
3. https://www.youtube.com/watch?v=PC0tUKTbnBM – materiał przedstawia temat tzw. „Dołów Śmierci” – miejsc, w których Niemcy w 1943 r. odkryli ukryte w Lesie Katyńskim ciała polskich oficerów
4. https://www.polskieradio.pl/246/4838/Artykul/1577600,Wirtualny-spacer-po-Muzeum-Katynskim. – wirtualny spacer po Muzeum Katyńskim.


Warto obejrzeć ponieważ świadomie tym samym uczestniczymy w życiu swojej ojczyzny oddając szacunek tym, którzy za swoją patriotyczną postawę płacili najwyższą cenę- życie.

Przypominam o obowiązku uczestnictwa w zdalnych lekcjach. Proszę wykonywać zlecone zadania z poszczególnych przedmiotów i nie robić sobie zaległości.

Wszelkie pytania i informacje zwrotne należy kierować na e-mail – kaczan2kaczan2@o2.pl lub poprzez e-dziennik wpisując w tytule wiadomości imię i nazwisko ucznia oraz klasę.

Pozdrawiam życząc zdrowia i wytrwałości w dzisiejszych trudnych czasach.

Mariusz Kaczan