Uncategorized

Zajęcia z wychowawcą 3 FT

24.04.2020r.

Temat: Dzień Ziemi – chwila refleksji.

Dzień Ziemi obchodzimy 22 kwietnia, jednak program obchodów święta trwa często dłużej niż jeden dzień. Zagadnienia poruszane z tej okazji i to między innymi problem źródeł energii, w tym technologie i innowacje związane z odnawialnymi źródłami energii. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest „Działanie na rzecz klimatu”.

Idea obchodów Dnia Ziemi w tym dniu została zapoczątkowana w 1970 r. przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona czyli 50 lat temu.

Podczas Międzynarodowego Dnia Ziemi często podkreśla się, że o planetę muszą dbać wszyscy: bez względu na wyznanie, przynależność etniczną, poglądy, zarobki czy miejsce zamieszkania.

Dzień Ziemi powinien stanowić okazję do wspólnych działań mających na celu ochronę środowiska, ochronę Ziemi. Warto pamiętać, że również wszyscy odczują skutki zmian klimatu. Oczywiście o planetę trzeba troszczyć się codziennie – poprzez zmianę przyzwyczajeń – a nie tylko od święta.

Co możesz zrobić sam dla Matki Ziemi:

  1. Przynajmniej raz w tygodniu zostaw auto w garażu. Kiedy możesz korzystaj z roweru, komunikacji miejskiej albo idź pieszo.
  2. Segreguj śmieci.
  3. Oszczędzaj wodę.

Polecam zapoznać się z materiałami : https://fajnepodroze.pl/101-ciekawostek-o-ziemi/

https://www.green-projects.pl/dzien-ziemi-dlaczego-go-obchodzimy/

Przypominam o obowiązku uczestnictwa w zdalnych lekcjach i zachęcam do aktywności.

Wszelkie pytania i informacje zwrotne należy kierować na e-mail – kaczan2kaczan2@o2.pl lub poprzez e-dziennik wpisując w tytule wiadomości imię i nazwisko ucznia oraz klasę.

Z okazji Dnia Ziemi życzę Wszystkim dużo ZDROWIA, a naszej planecie czystej energii.

Mariusz Kaczan