Uncategorized

zajęcia z wychowawcą 27.03.2020 r.

Temat: Jak radzić sobie w czasie pandemii.

Pamiętaj, że sytuacja, w której się znaleźliśmy jest dla nas wszystkich bardzo trudna. Oto kilka podstawowych rad, które pozwolą Ci przetrwać czas pandemii:

 1. Zostań w domu. Wychodząc z domu narażasz na zakażenie nie tylko siebie, ale również  osoby w swoim najbliższym otoczeniu. Jeśli myślisz że choroba nie zagraża Ci bezpośrednio bo jesteś młody- mylisz się. Wśród ofiar koronawirusa na świecie są już też osoby nawet młodsze od Ciebie, które nigdy wcześniej nie chorowały! We Francji zmarła szestnastoletnia dziewczyna a w Wielkiej Brytanii osiemnastolatek, którzy nigdy wcześniej nie mieli problemów ze zdrowiem.
 2. Zrezygnuj ze spotkań z przyjaciółmi. Możesz przecież kontaktować się z nimi za pomocą różnego typu komunikatorów.
 3. Często myj ręce.
 4. Przygotuj sobie stanowisko pracy.
 5. Pamiętaj, że czas kwarantanny to nie jest czas wolny od nauki. Wykonuj swoje szkolne obowiązki systematycznie.
 6. Nie marnuj czasu, każdą chwilę wykorzystaj na wykonanie czegoś pożytecznego, np. czytaj książki (zwłaszcza lektury) oglądaj ekranizacje dzieł literackich; ucz się języków obcych i rozwiązuj testy maturalne. Wykorzystaj do tego platformy i strony internetowe, takie jak: epodreczniki.pl, www.cke.gov.pl, www.lektury.gov.pl, www.kopernik.org.pl, www.przystanekhistoria.pl, kahoot.com, quizizz.com oraz oczywiście https://learningapps.org/
 7. Zaplanuj dokładnie każdy dzień, aby nie zabrakło w nim czasu na naukę i na odpoczynek.
 8. Spędzaj dużo czasu ze swoimi domownikami. Porozmawiajcie, zagrajcie w gry edukacyjne.
 9. Pamiętaj, że nie jesteś sam ze swoimi problemami! W razie problemów zawsze możesz liczyć na fachową pomoc naszego szkolnego psychologa i skorzystać z konsultacji. W razie potrzeby śmialo pisz na adres:: psycholog.zsckr@wp.plPozdrawiam,
  Ariel Chilczuk