Uncategorized

zajęcia z wychowawcą 1B4

27.04.2020 r.

Temat: Zachowania prozdrowotne związane z koronawirusem wywołującym chorobę COVID-19.

Dzień dobry,

Przerwa w zajęciach w szkole to nie wakacje ani ferie. To czas, w którym musimy zrobić wszystko, aby nie dochodziło do kolejnych zarażeń koronawirusem. Dlatego pozostańmy w domu, nie spotykajmy się ze znajomymi, dbajmy o higienę i częste mycie rąk wodą z mydłem. Pamiętajcie, że to również od Was zależy, czy wirus będzie rozprzestrzeniał się dalej!

Niech każdy z Was otworzy stronę https://www.gov.pl/web/zdrowie/comusisz-wiedziec-o-koronawirusie

Po obejrzeniu materiału będziecie  wiedzieć:

  1. Jakie są objawy zachorowania?
  2. Jak koronawirus się przenosi?
  3. Jak chronić siebie i innych?
  4. Co robią służby naszego kraju, aby zapobiec epidemii?
  5. Co mogę zrobić dla swoich bliskich i sąsiadów?

Pamiętajcie, że od  16 kwietnia obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Każdy, kto wychodzi z domu, musi zakryć te części twarzy. Może to zrobić za pomocą maseczki jednorazowej, maseczki materiałowej, chusty, apaszki czy szalika. Dzięki temu chroni siebie i innych.

Dodatkowo, na stronie gov.pl znajdziecie  12 porad jak się ochronić przed koronawirusem https://www.gov.pl/web/koronawirus

Drodzy Wychowankowie zachowajcie ostrożność, bądźcie rozsądni i nie zaniedbujcie obowiązku szkolnego.

Dziękuję za uwagę.

Pozdrawiam – Bożena Kusiuk