1CG (SB_I)Zdalne Lekcje

Zajęcia z wychowawcą 1 CG 02.04.2020

Dzień dobry,  dzisiaj chciałbym zaproponować wam lekcję filmową .
Temat lekcji: Problemy okresu dojrzewania.
Obejrzyjcie film „Sala samobójców”( na dole pod tekstem macie link)
film porusza:
-problemy homoseksualne
-wyśmiewania  w sieci
-depresji młodych ludzi
-samookaleczenia
-ucieczki w świat wirtualny
Kategorie wiekowe: 15+
Kategorie tematyczne: Choroba psychiczna | Matka/ syn | Ojciec/ syn | Orientacja seksualna | Pełnoletniość | Rodzina w kryzysie | Samobójstwo |
Rok produkcji: 2011
Kraj produkcji: POLSKA
Rezyseria: Jan Komasa
Scenariusz: Jan Komasa
Wystepują: Jakub Gierształ, Roma Gąsiorowska, Agata Kulesza, Krzysztof Pieczyński

Głośny debiut Jana Komasy z 2011 roku. Wielokrotnie nagradzany, również za główną rolę Jakuba Gierształa, który wcielił się w postać nadwrażliwego nastolatka.

Główny bohater filmu, Dominik Santorski, jest wrażliwym i nieco zagubionym nastolatkiem, synem zamożnych rodziców. Koledzy szkolni posądzając go o skłonności homoseksualne, wyśmiewają na portalach społecznościowych i odsuwają się od niego. Dominik, upokorzony, odmawia chodzenia do szkoły i przygotowywania się do matury. Nakładają się na to problemy z rodzicami, wiecznie nieobecnymi w domu. Wpadłszy w głęboką depresję, Dominik zamyka się w czterech ścianach swojego pokoju i przestaje w ogóle wychodzić z domu. Jednocześnie poprzez internet poznaje fascynującą się śmiercią oraz samookaleczeniemmłodą dziewczynę i nawiązuje z nią emocjonalną i intelektualną więź. Dominik z biegiem czasu traci kontakt ze światem rzeczywistym coraz bardziej przynależąc do świata wirtualnego.

Scenariusz zajęć

http://www.edukacjafilmowa.pl/upload/filmiwychowanie/sala_samobojcow_jana_komasy_aid15.doc

Jasna_strona_internetu_1

Ciemna_strona_Internetu

Rafał Stańko