AktualnościPraktykiWycieczki

Zajęcia praktyczne w gospodarstwie w Osinach

W ramach Dni Otwartych  Drzwi w IUNG Puławy -klasa II FT uczestniczyła w zajęciach praktycznych w dniu 31 maja 2019 roku w gospodarstwie doświadczalnym w Osinach. Zapoznała się z uprawami na poletkach doświadczalnych, na których przeprowadza się ocenę wzrostu, plonowania i rozwoju roślin w różnych systemach gospodarowania – integrowanym, ekologicznym, monokulturze, intensywnym. Z doświadczeniami polowymi zapoznał nas dr Krzysztof Jończyk. Młodzież z zainteresowaniem obejrzała wyniki prac na poletkach doświadczalnych oraz analizowała schematy doświadczeń w różnych systemach   z uwzględnieniem zmianowań.

Ciekawość wzbudziły rośliny uprawiane na cele energetyczne: rożnik przerośnięty, miskanty, mozgi, palczatka Gerarda, spartina preriowa, paulownia, topole, malwy.

B.K.,L.K.