Aktualności

Zajęcia praktyczne w Firmie Sobianek w Podedwórzu

Młodzież z klasy II BT – technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki uczestniczyła w zajęciach praktycznych w Firmie Sobianek w Podedwórzu. Firma zajmuje się m.in. obrotem płodami rolnymi, którymi zaopatrują przemysł paszowy, rolniczy i młynarski.
Tematyka zajęć związana była z czyszczeniem, suszeniem i przechowywaniem ziarna. Dzięki wizycie mogliśmy w warunkach rzeczywistych poznać całą linię technologiczną urządzeń, od kosza zasypowego, poprzez czyszczalnię bębnową, suszarnię daszkową po magazyny silosowe do przechowywania ziarna.
Pan Marcin – absolwent naszej szkoły w profesjonalny sposób zapoznał nas z budową i działaniem urządzeń, parametrami pracy oraz zademonstrował na ekranie monitora , przy pomocy odpowiedniego programu przebieg procesu technologicznego od przyjęcia ziarna po napełnianie silosów. Uczestniczyliśmy również w przyjmowaniu zboża od rolnika. Pobieraliśmy próbkę pszenicy, sprawdzaliśmy pod kątem obecności szkodników a także mierzyliśmy  na urządzeniu wilgotność. Po pozytywnej ocenie rozładowaliśmy zboże do kosza zasypowego i obserwowaliśmy pracę czyszczalni a następnie transport przenośnikami do silosów.

Na koniec naszej wizyty zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie, zostaliśmy obdarowani upominkami firmowymi, za które bardzo dziękujemy. Dziękujemy też za cenne wiadomości, które przekazał nam Pan Marcin oraz za życzliwe przyjęcie wszystkim pracownikom firmy w Podedwórzu.