Uncategorized

Zajęcia praktyczne – procesy technologiczne w gastronomii – IIIMTP

Witam!!!

06.05.2020r.

Temat: Zajęcia utrwalające wiadomości i przygotowujące do egzaminu zawodowego

Naszym głównym zadaniem na dzisiejsze zajęcia będzie rozwiązywanie testów egzaminacyjnych w celu przygotowania się do egzaminu zawodowego. W tym celu należy skorzystać  z adresu https://arkusze.pl/egzamin-zawodowy-turystyczno-gastronomiczny/ .  Następnie odszukujemy oznaczenie kwalifikacji  T.06 –  Sporządzanie potraw i napojów.  Wasze zadanie to rozwiązanie testów czerwiec i wrzesień. 2014r .

Poprawność rozwiązanych zadań należy sprawdzić korzystając z klucza odpowiedzi. Znajdują się one tutaj: https://cke.gov.pl/egzamin-zawodowy/egzamin-w-nowej-formule/materialy-dodatkowe/klucze-odpowiedzi/

Tylko od waszej sumienności zależy wasz sukces na egzaminie który was czeka.

Wszelkie pytania i informacje zwrotne należy kierować do mnie na e-mail – jolantazajac66@wp.pl  lub poprzez e-dziennik wpisując w tytule wiadomości imię i nazwisko ucznia oraz klasę.

Czekam na informację czy wynik egzaminu jest pozytywny ( termin  do 07.05.2020r

Życzę powodzenia i miłej pracy

Jolanta Zając