Uncategorized

Zajęcia praktyczne – procesy technologiczne w gastronomii 2 PT

Dzień Dobry

28.04.2020 r.

Temat: Sporządzanie ciast piernikowych – pierniki toruńskie

Zagadnienia do zapisania w zeszycie:

  1. Pierniki toruńskie  -definicja
  2. Podstawowe  składniki pierników
  3. Asortyment toruńskich wypieków piernikowych Toruńskie pierniki
  4. Produkcja toruńskich pierników  https://prawy.pl/104721-wideo-zdradzamy-sekrety-torunskich-piernikow/
  5. Żywe Muzeum Piernika w Toruniu, to wciąż działająca XVI – wieczna piernikarnia.Muzeum takie to miejsce intrygujące i magiczne, wypełnione historia Torunia i pachnące słynnymi piernikami. Odwiedzająca młodzież ma możliwość wzięcia aktywnego udziału w pokazie tradycyjnego wypieku pierników pod okiem samego mistrza i zamieszkującej Toruń wiedźmy. Współuczestnictwo w procesie przyrządzania ciasta przynosi wszystkim wiele radości, a jednocześnie daje możliwość zdobycia wiedzy na temat pracy w średniowiecznym warsztacie rzemieślniczym. Ci, którzy wyróżniają się zaangażowaniem w wypieku pierników, mają możliwość otrzymania tytułu honorowego czeladnika piernikarstwa. A co za tym idzie uprawnienia do wypiekania pierników w domu.

Proszę w zasobach internetu odszukać  recepturę na pierniczki  i w zeszycie z zajęć zapisać wybraną przez siebie recepturę.. Zdjęcie receptury prześlij na adres: teresa.szymoniuk@wp.pl

Pozdrawiam Teresa Szymoniuk