Uncategorized

Zajęcia praktyczne – procesy technologiczne 2PT

Dzień dobry

22.05.2020r.

Temat zajęć: Sporządzanie ciast parzonych

Cel zajęć: doskonalenie techniki sporządzania ciast parzonych

Zagadnienia do zapisania w zeszycie::

  1. Asortyment wyrobów z ciasta parzonego ( ptysiowego)
  2. Formowanie i pieczenie wyrobów

W celu zapoznania się z tematem załączam materiały:

recepturę na ciasto parzone Receptura na ciasto parzone

asortyment wyrobów Wyroby z ciasta parzonego

Proszę obejrzeć film

Proszę o sporządzenie ciasta parzonego ( może być z połowy porcji) i dowolnie uformować swój wyrób, upiec i przesłać zdjęcie gotowego wyrobu. Jeżeli nie będziecie mogli zrobić ciasta parzonego, to proszę w zasobach internetu poszukać recepturę na dowolny wyrób ( ptysie, eklery, gniazdka poznańskie, karpatkę) – składniki ciasta , sposób wykonania oraz zdjęcie gotowego wyrobu i przesłać na adres teresa.szymoniuk@wp.pl

Pozdrawiam

Teresa Szymoniuk