Uncategorized

Zajęcia praktyczne – procesy technologiczne 2 PT gr.1

Dzień dobry

02.06.2020r.

Temat zajęć : Sporządzanie deserów zimnych

Cel zajęć : poznanie asortymentu deserów oraz zasad sporządzania

Od dzisiaj będziemy sporządzać desery.  Desery to potrawy słodkie, ciepłe, zimne , zazwyczaj podawane na zakończenie obiadu  lub stanowi oddzielne danie. Bywa także przekąską, która z filiżanką kawy czy herbaty jest głównym menu w kawiarni. Deser musi być smaczny, estetyczny, przyciągać wzrok ciekawą  aranżacją.

Asortyment deserów  zestalanych na zimno:

  • Galaretki ( owocowe, mleczne)
  • Owoce w galaretce
  • Kremy (owocowe, śmietankowe)
  • Musy

Proszę zapoznać się z materiałem  z podręcznika  na stronach 306 -311 ( desery zestalane na zimno)

książka technologia drób desery

oraz recepturą – mus truskawkowy

Mus truskawkowy

Proszę obejrzeć film:

 

Zadanie na dzisiaj będzie sporządzenie deseru – musu truskawkowego według załączonej receptury.

Proszę  uważać przy łączeniu składników, bo może dojść do rozwarstwienia składników. Gotowy deser powinien być lekki i puszysty. Po  zestaleniu  deseru  udekorować  truskawkami. Zdjęcia  gotowego deseru proszę przesłać na adres teresa.szymonik@wp.pl

Pozdrawiam i życzę  przyjemnej pracy