Uncategorized

Zajęcia praktyczne -procesy technologiczne 2 PT

Dzień dobry

08.05.2020r.

Temat zajęć: Sporządzanie ciasta francuskiego

Zagadnienia do zapisania w zeszycie:

  1. Asortyment wyrobów z ciasta francuskiego
  2. Formowanie i pieczenie wyrobów

W celu zapoznania się z tematem załączam  materiały:

recepturę na ciasto francuskie Receptura-na-ciasto-francuskie1

asortyment wyrobów Wyroby z ciasta francuskiego

Proszę obejrzeć film

 

 

Proszę o sporządzenie ciasta francuskiego ( jest  pracochłonne i czasochłonne) lub zakupić gotowe ciasto francuskie i dowolnie uformować swój wyrób, upiec i przesłać zdjęcie gotowego wyrobu. Jeżeli będziecie mieli problem z zakupem gotowego ciasta to proszę  w zasobach internetu poszukać recepturę na ciasto  francuskie ze sposobem wykonania oraz zdjęcie  gotowego wyrobu  i przesłać na adres teresa.szymoniuk@wp.pl

Pozdrawiam

Teresa Szymoniuk